12.06.22 na katowickiej skateplazie PTG odbył się drugi przystanek Polish Rolling League. Zawody ligowe były częścią całodniowego festiwalu rolkowego Kato Blading Games i zgromadziło śmietankę zawodników z całej polski, jak również całkiem sporą publiczność.
Rywalizacja odbywała się w 5 kategoriach: Junior do 13, Junior do 16, Girls, Open oraz dodatkowo nowa kategoria Amator, czyli zawodnicy startujący po raz pierwszy lub niebiorący udziału w zawodach ligowych w ciągu ostatnich dwóch lat.
Streetowy charakter skateplazy PTG był dużą odskocznią od typowych skateparkowych zawodów. Techniczne, streetowe przeszkody wymagały sporo technicznych umiejętności.
W najliczniejszej kategorii OPEN najlepsi okazali się Tomek Przybylik, Eryk Pilch oraz Krystian Zarzeczny. Trzecia pozycja — Krystian postawił na klasyczny przejazd, gdzie skupił się perfekcyjnie lądowanych, trudnych grindach: Full True Savana, Full Soyale na głównych rurkach, wplecione 540 z banku, idealna BS Savana na całej długości BCN, mocny akcent w postaci ciężkiego technicznie Top Torq Soula pod górę grindboxu z kątownikiem. Niestety gleba na ostatnim triku Full Ao Porn na poręczy. Druga pozycja to zaskoczenie tych zawodów, czyli kozackie wystąpienie Eryka Pilcha. Eryk widzi skatepark zupełnie inaczej niż reszta zawodników i katowickie zawody świetnie to pokazały. Triki Eryka to w większości nowości, których nie widzieliśmy jeszcze nigdy wcześniej w tym miejscu. Zbalansowany Pudslide na rurce, zakręcony Citric Acid na pełnej prędkości czy kapitalny disaster Soul na grindbox nad poręczą. Przejazd zakończony długim royalem „pod górę” banku BCN – brak gleb, pewność no i przede wszystkim energia, która emanowała z przejazdu Eryka to zasłużone drugie miejsce. 1 miejsce — Tomek Przybylik, który kontynuuje swoją zwycięską passę, rozpoczętą miesiąc temu na Blading Cup. Tomo, umiejętnie połączył techniczną rozkminę Krystiana (trudne technicznie triki na poręczach – 450 Frontside, Full True Bs Savana), jak i zaskoczył kilkoma kreatywnymi trikami (Illusion Zero Spin Acid czy 360 Sweatstance do fakie). Do tego dwa solidne skoki Fakie 540 Bio oraz finalne Fakie 720 z poziomu na poziom przypieczętowały jego zwycięstwo.
W kategorii Girls sporym zaskoczeniem było 2 miejsce Katarzyny Kaminiorz. Kasia postawiła na dokładność i konsekwentnie zaliczała przeszkody na kolejne triki w bardzo precyzyjny sposób. Grindy Kasi nie były trudne technicznie jednak były wyjeżdzane do początku do końca z płynnymi odjazdami – finalnie robiło to dobre końcowe wrażenie, dlatego też Katarzyna została oceniona nieco wyżej niż np. zdobywczyni 3 miejsca – Kamila Probierz. Grindy Kamili były nieco trudniejsze technicznie (przejście Unity do topsoul, Top Pornstar na poręczach czy też długie BS Nifit na banku BCN) niestety kilka upadków nie pozwoliło na wyższy wynik. Wygrała bezkonkurencyjnie Patrycja Najda – widać tutaj spore doświadczenie zawodniczki. Jej przejazd to tradycyjnie mix grindów (Bs Farv, przejścia Bs unity do Soul, Fish z grabem), ładny skok (fakie 54) i flagowy długi manual po całym zakręconym boxie.
Kategoria Junior do 16 lat. Dopracowane i trudne techniczne grindy (fish, sweatstance, top pornstar) w świetnym stylu oraz brak upadków zapewniły trzecie miejsce Jakubowi Oziemblewskiemu. Na drugiej pozycji znalazł się Filip Hudziak – triki na poręczach wykonywane od fakie (Inspin Unity, Inspin Heel Grind), do tego kreatywny Double Inside przez całą rurkę i dopełeniene całości dobrymi skokami jak fakie 720. Brakuje tu troszkę dokładności i płynności w lądowaniach. Zwyciężył Adam Wrzał, swoim perfekcyjnym przejazdem, łączącym techniczne grindy, jak Full Bs Royal do Top Acid, Backslide, stylowe skoki (fakie 540) oraz Kind Grind na dużej poręczy. W tej kategorii rywalizacja była najbardziej wyrównana – do samego końca nie wiadomo było komu uda się zdobyć podium. W większości decydowały o tym przejazdy wolne od upadków.
Kategoria najmłodszych zdominowana ponownie przez Michała Pietrzaka. Młody zawodnik kolejny raz zaskakuje nowymi trikami – Fakie Inspin Sweatstance, Fakie Top Soul, Bs Backslide na mniejszych rurkach i AO unity na dużej poręczy. Stylowa 360 z grabem i kilka drobniejszych sztuczek składających się na bardzo dynamiczny przejazd. Drugie miejsce to Ksawery Skibiński – duża poprawa w notach za styl oraz technikę. Idealny Top Mistral na dużej rurce, Full True Mizu na mniejszym mureczku, BS Cab Driver oraz wysoka 360 z banku. Trzecie miejsce przypadło dla Karola Kurkowskiego, który postawił na prostsze triki jednak połączone w jedną płynną linię (np. Top Acid na dużej rurce z zejściem do fakie i od razu Zero Ao mizu na murku). Brakowało trochę porządnego wykończenia jednak dobrze zaplanowany przejazd wolny od potknięć.
OPEN
1
Tomek Przybylik
2
Eryk Pilch
3
Krystian Zarzeczny
4
Tomek Kwiecień
5
Piotr Combrzyński
6
Przemek Madej
7
Patryk Pilch
8
Krzysztof Starzewski
9
Dominik Kielan
10
Alex Roczniok
11
Adam Brzuchała
12
Wojtek Letyński
13
Bartek Malec
14
Adrian Rybicki
15
Tomek Sprindorski
16
Karol Byrski
17
Łukasz Malewski
18
Piotr Gbyl
Girls
1
Patrycja Najda
2
Katarzyna Kaminiorz
3
Kamila Probierz
4
Agnieszka Abramik
5
Paulina Zawadzka
6
Łucja Duha
7
Dominka Kaczorowska
Junior do 16 lat
1
Adam Wrzal
2
Filip Hudziak
3
Jakub Oziemblewski
4
Tymon Alves Świątkowski
5
Mikołaj Radomski
6
Miłosz Czapiewski
7
Adam Trzeciak
8
Bartek Guzok
9
Norbert Depa
Junior do 13 Lat
1
Michał Pietrzak
2
Ksawery Skibiński
3
Karol Krukowski
4
Bartosz Marek
5
Łukasz Jaroszewski
6
Paweł Muszer
7
Marcin Krych
8
Jan Sprindorski
9
Mikołaj Luśnia
Zarządzaj zgodami plików cookie
Aby zapewnić jak najlepsze wrażenia, korzystamy z technologii, takich jak pliki cookie, do przechowywania i/lub uzyskiwania dostępu do informacji o urządzeniu. Zgoda na te technologie pozwoli nam przetwarzać dane, takie jak zachowanie podczas przeglądania lub unikalne identyfikatory na tej stronie. Brak wyrażenia zgody lub wycofanie zgody może niekorzystnie wpłynąć na niektóre cechy i funkcje.
Funkcjonalne
Zawsze aktywne
Przechowywanie lub dostęp do danych technicznych jest ściśle konieczny do uzasadnionego celu umożliwienia korzystania z konkretnej usługi wyraźnie żądanej przez subskrybenta lub użytkownika, lub wyłącznie w celu przeprowadzenia transmisji komunikatu przez sieć łączności elektronicznej.
Preferencje
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest niezbędny do uzasadnionego celu przechowywania preferencji, o które nie prosi subskrybent lub użytkownik.
Statystyka
Przechowywanie techniczne lub dostęp, który jest używany wyłącznie do celów statystycznych.Przechowywanie techniczne lub dostęp, który jest używany wyłącznie do anonimowych celów statystycznych. Bez wezwania do sądu, dobrowolnego podporządkowania się dostawcy usług internetowych lub dodatkowych zapisów od strony trzeciej, informacje przechowywane lub pobierane wyłącznie w tym celu zwykle nie mogą być wykorzystywane do identyfikacji użytkownika.
Marketing
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest wymagany do tworzenia profili użytkowników w celu wysyłania reklam lub śledzenia użytkownika na stronie internetowej lub na kilku stronach internetowych w podobnych celach marketingowych.